Olej silnikowy Millers CFS 5w40 NT+
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Olej silnikowy Millers CFS 5w40 NT+

Do silników wyczynowych w rajdach, wyścigach, a także do seryjnych silników w samochodach używanych na torze i skrajnie ciężkich warunkach. W pełni syntetyczny olej typu full saps, na bazie potrójnych estrów oraz PAO, z optymalnym pakietem dodatków chroniących przed zużyciem ZDDP. Wykorzystuje najnowsze osiągnięcia nanotechnologii. Teraz, ulepszona formulacja Nanodrive NT+.

417,19 zł Brutto/szt.

339,18 zł Netto

check Dostępne

Raty 0% od Payu

W pełni syntetyczny, wyczynowy olej silnikowy z formułą Triple Ester (potrójnych estrów) oraz technologią Nanodrive Ultra Low Friction. Przeznaczony do zmodyfikowanych silników seryjnych, silników samochodów rajdowych, wyścigowych, używanych także w wyścigach górskich, itd. Idealny do silników z hydraulicznymi popychaczami zaworowymi.

Zastosowanie:

Używać bez żadnych dodatków w silnikach gdzie głównym kryterium jest moc silnika. Idealny do wysokoobrotowych silników używanych w wyścigach lub w większych silnikach podczas sprintów, wyścigów górskich, itp.

Korzyści:

W pełni syntetyczny, wyczynowy olej silnikowy z formułą Triple Ester (potrójnych estrów) oraz technologią Nanodrive Ultra Low Friction zapewnia:

  •     testy w laboratorium wykazały o 15% niższy współczynnik tarcia, oraz o 17% większą ochronę silnika przed zużyciem niż dotychczasowy olej NT
  •     znaczną redukcję tarcia
  •     wydłużoną żywotność silnika
  •     niższą temperaturę pracy silnika
  •     większą moc i moment obrotowy
  •     większą niezawodność
  •     poprawę efektywności energetycznej
  •     znakomite właściwości chroniące podzespoły przed zużywaniem się

Parametry:

Maksymalna stała temperatura pracy: 125 C, chwilowa maksymalna temperatura pracy: 150 C

Do użytku w ostro eksploatowanych silnikach pojazdów, których producent zaleca olej 5w30.

Znacznie przewyższa wymagania API SM/CF oraz ACEA A3/B4.

Lepkość SAE…5w40

Gęstość przy 15 C…0,860

Lepkość kinematyczna w 100 C…13,4 cSt

Lepkość kinematyczna w 40 C… 79,5 cSt

Indeks lepkości…172

Temperatura krzepnięcia…-48 C

Temperatura zapłonu…224 C

Lepkość na zimno przy -30 C…6,600 cP maximum

TBN mg KOH/g…10

Lepkość
5w40
Technologia NANODRIVE
TAK
Klasa ACEA
A3/B4